Jak dbać o włosy?

Posted on 2 października 2016

Każda kobieta marzy o tym, aby mieć piękne i zadbane włosy. Niestety nie jest to wcale taka prosta sprawa. Włosy sprawiają nam masę problemów i mało która z pań może pochwalić się ich nienagannym stanem. Jak należy pielęgnować włosy, aby móc cieszyć się ich zdrowiem i blaskiem? Postaram się podać kilka podstawowych sposobów. Przede wszystkim powinnyśmy zapobiegać wypadaniu włosów. W tym celu należy unikać stresu. Myślę, że wiele kobiet zauważyło, iż po stresujących momentach w ich życiu zaczęły gubić więcej włosów. Poza tym trzeba stosować dietę bogatą w witaminy. Jeśli cierpimy na niedobór potrzebnych substancji, warto uzupełnić to odpowiednimi suplementami. Bardzo wiele pań chwali Vitapil, którego efekty widać już po miesiącu stosowania. Kolejną istotną rzeczą jest unikanie mechanicznych uszkodzeń naszych włosów. Jeżeli codziennie związujemy je, upinamy i traktujemy lakierem, liczmy się z tym, że zwiększy się ich łamliwość. Suszenie włosów po każdym myciu również nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto umyć je na kilka godzin przed wyjściem, tak aby same mogły wyschnąć. Jeśli już musimy skorzystać z suszarki, używajmy takiej, która ma opcję chłodnego strumienia. Pamiętajmy także, że codzienne prostowanie włosów może doprowadzić je do fatalnego stanu.

Jak często powinno się myć włosy? Zdania fachowców są podzielone. Większość jednak uważa, że należy myć je tak często, jak tego potrzebują. Nie chcemy chyba mieć na głowie tłustej warstwy, która na dodatek może zatkać mieszki włosowe. Oczywiście mycie włosów dwa razy dziennie też jest przesadą i może doprowadzić do nadmiernej produkcji sebum. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie ich co dwa lub trzy dni, ale nie jest to regułą dla każdego. Niektóre włosy naprawdę wymagają codziennej kąpieli, inne zaś wystarczy umyć raz na tydzień. Na pewno jednak powinno się je myć po każdej wizycie na basenie. Wskazane jest także używanie czepka.

Jakie najczęściej popełniamy błędy? Jednym z głównych jest stosowanie odżywek, których nie trzeba spłukiwać. Obciążają one nadmiernie nasze włosy i powodują, że już od razu wyglądają one tak, jakby były tłuste. Włosy nie lubią także gorącej wody, toteż warto zawsze nastawić prysznic na letni strumień. Częstym błędem jest także mycie włosów na noc. Udowodniono naukowo, że to właśnie w nocy włosy najbardziej się przetłuszczają. Poza tym jeśli kładziemy się do łóżka w świeżo umytych włosach, rano mogą one nie układać się tak, jak byśmy tego chcieli.

Warto zapytać o porady nie tylko naszą fryzjerkę, ale i kosmetyczkę. Na pewno jest ona w stanie doradzić nam, jakie preparaty stosować, by mieć piękne i zadbane włosy. Najlepiej wybrać salon kosmetyczny znajdujący się w jakimś większym mieście np. Katowicach. Znalezienie salonu jest wyjątkowo proste, wystarczy wyszukać frazę „polecana kosmetyczka Katowice” lub wyszukać na swiaturody.com. Jeśli kosmetyczka wybrała Katowice jako miejsce swojej kariery, jest szansa, że ma już większą wiedzę i doświadczenie. Szanujmy nasze włosy, są one bowiem jednym z naszych największych atutów. Odpowiednio pielęgnowane będą wyglądać jeszcze lepiej.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>