Rosnąca liczba salonów kosmetycznych oferujących zabieg depilacji kosmetycznej

Posted on 22 listopada 2015

Rosnąca liczba salonów kosmetycznych oferujących zabieg depilacji laserowej dowodzi ciągłej popularności tego zabiegu, głównie wśród pań. Depilacja przy użyciu lasera diodowego pozostaje jednak zabiegiem inwazyjnym, w którym oddziaływaniu widzialnych fal elektromagnetycznych poddawane są duże obszary skóry. Poddanie się zabiegowi będzie wymagało zatem podjęcia kilku kroków, dzięki którym minimalizuje się ryzyko wystąpienia powikłań.

Przed zabiegiem warto udać się do lekarza dermatologa (najlepiej, jeśli konsultacja odbędzie się w gabinecie lub klinice, w której zamierzamy wykonać zabieg). Lekarz oceni w jakim stanie jest skóra i czy można poddać ją działaniu światła lasera. Znaczenia tutaj stopień zawartości melaniny zarówno w tkance jak i we włosach. Depilację laserową wyklucza także skłonność do powstawania blizn, nieleczona cukrzyca i nadciśnienie. Ze względów bezpieczeństwa zabiegu nie wykonuje się także na kobietach w ciąży. Przed zabiegiem przeprowadza się także próbę laserową, sprawdzającą efekty działania fal na wybranym, niewielkim wycinku skóry. Decydując się na trwałe usunięcie owłosienia, należy koniecznie poinformować o przyjmowanych lekach, w szczególności zawierających tetracyklinę i jej pochodne. Wszystkie substancje zwiększające światłoczułość mogą przyczynić się do powstania poparzeń i uniemożliwić proces prawidłowego gojenia skóry.

Warto uwzględnić w swoim kalendarzu porę roku, w jakiej planujemy wykonać zabieg, jakim jest depilacja laserowa Olsztyn (sprawdź: swiaturody.com), Gdańsk, Sopot – mieszkanki tych nadmorskich kurortów oraz turyści korzystający często z uroków plaży i słońca w miesiącach letnich powinni szczególną uwagę zwrócić na stan swojej skóry przed zabiegiem. Od ostatniego okresu opalania powinien minąć co najmniej miesiąc, w trakcie którego nie należy także używać depilatora, plastrów z woskiem, czy pasty cukrowej. Dopuszczalną metodą usuwania owłosienia przed zabiegiem jest maszynka – w trakcie samego zabiegu włoski powinny być przycięte lub zgolone, gwarantuje to lepsze efekty depilacji.

Choć współcześnie stosowane urządzenia wyposażono w elementy chłodzące (nakładki, sprężone powietrze), to w zmniejszeniu odczucia delikatnego bólu pomoże wcześniejsze zastosowanie kremów lub balsamów nawilżających – skóra o odpowiednim poziomie nawilżenia lepiej reaguje na światło lasera.

O wszystkich krokach, jakie należy podjąć przed poddaniem się zabiegowi usuwania owłosienia powinien poinformować lekarz dermatolog i osoba przeprowadzająca zabieg, jednak to w interesie samego klienta leży zadbanie o odpowiednie przygotowanie do zabiegu – gwarantuje to otrzymanie satysfakcjonujących rezultatów depilacji laserowej.

Bez kategorii


  1. Maryśka z Olsztyna pisze:

    Czym więcej salonów tym lepiej. Konkurencja motywuje do obniżania cen i jakości obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>