Wizyta u dentysty? Lepiej późno niż wcale….

Posted on 14 lutego 2017

Dla wielu osób wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się z bólem i mało przyjemnymi doznaniami. Właśnie dlatego spotkania ze specjalistą odkładają na bliżej nieokreślony czas. Jednak – jak przekonuje dentysta Opole – nie musi wcale tak być. Decydując się na wizytę w jego gabinecie można być pewnym, że przebiegnie bezboleśnie, a oferowane tam usługi będą profesjonalne i na wysokim poziomie. Nie ma sensu odkładać leczenia, czy nawet okresowego przeglądu stanu uzębienia na później. Im szybciej rozpocznie się regularne wizyty w gabinecie, tym lepiej.

Stomatolog w Opolu to nie tylko doskonale wyposażony gabinet, ale przede wszystkim doświadczenie i doskonałe podejście do pacjentów. Specjalista zachęca przede wszystkim do regularnych zabiegów, takich jak okresowe przeglądy i odkamienianie, dzięki czemu można uniknąć długotrwałego leczenia w przyszłości. Odkamienianie – mimo, iż nie jest zabiegiem komfortowym dla pacjenta, jest absolutnie bezbolesne i konieczne. Osoby, które nie palą powinny poddać się zabiegowi skallingu co najmniej raz w roku. Palaczom i osobom pijącym kawę czy wino zaleca się natomiast taki zabieg raz na pół roku. Dentysta zawsze uczula swoich pacjentów, że kamień nazębny prowadzi do rozchwiania zębów, ma również bardzo duży wpływ na powstanie paradontozy, która w konsekwencji kończy się utratą zębów.

Warto również wspomnieć o tym, że stomatolog z Opola prowadzi gabinet przyjazny dzieciom. Oznacza to, że chętnie odwiedzają go również dzieci, które już od najmłodszych lat oswajają się z gabinetem stomatologicznym. Wielu rodziców odkłada pierwszą wizytę swoich dzieci do czasu, aż zaczną się u nich pojawiać stałe zęby. Jest to jednak duży błąd, ponieważ jak dowodzą badania, dobrze jest, aby dentysta zobaczył dziecko, kiedy pojawią się u niego zęby mleczne. Dzięki temu jest szansa na szybką reakcję w sytuacji, kiedy zgryz będzie nieprawidłowy. W późniejszym wieku można zastosować leczenie ortodontyczne, które przynosi najlepsze efekty właśnie w momencie, kiedy dopiero kształtuje się zgryz. Opolski stomatolog przyjmuje swoich pacjentów zarówno w ramach wizyt prywatnych, jak w refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wystarczy wcześniej umówić się na wizytę i rozpocząć leczenie stomatologiczne, na które nigdy nie jest za późno. To pierwszy krok do pięknego uśmiechu.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>