Jaki aparat wybrać?

Posted on 21 listopada 2016

Dzisiejszy tekst będzie poświęcony problemowi, który dotyka większość osób, które decydują się na leczenie ortodontyczne, a mianowicie wybór aparatu, który będzie znajdował się na zębach. Oczywiście na rynku istnieje wiele typów, my jednak skupimy się na dwóch, do których wyboru mamy prawo. Jeśli konieczne będzie zastosowanie mniej znanych typów, które nam się nie podobają, będziemy zmuszeni przystać na słowa specjalisty [dentysta-stomatolog.com/gliwice,1.html], który pomoże nam w skorygowaniu naszego zgryzu. Na początku chcielibyśmy uściślić, o jakie typy aparatów nam chodzi. Po pierwsze, rozmawiamy tutaj o aparacie "prostym", który służy do przemieszczania zębów przy wadach typowych, w innym wypadku, tak jak wspominaliśmy, ortodonta wybierze konstrukcję, która upora się z naszym problemem. Warto zaznaczyć, że aparaty te nie są koniecznie ładne ani wygodne. Lecz coś za coś, prawda? To o czym dzisiaj rozmawiamy to wybór pomiędzy aparatem zwykłym, a kosmetycznym.

Pierwszy z nich na pewno kojarzymy, metalowe zamki, które "przecina" drut, a tak naprawdę układ drucików o różnych grubościach. Jest on wykonany z wysokiej jakości stali chirurgicznej, która nie reaguje z enzymami, które wytwarzane są przez nasze ślinianki [https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Alinianka_cz%C5%82owieka]. Jest on jednak widoczny, ponieważ znajduje się na zewnętrznej stronie naszych zębów. Jego cena waha się w granicach od półtora tysiąca do trzech tysięcy złotych. Nie jest to więc mała kwota. Aparat kosmetyczny w odróżnieniu od standardowego wykonany jest ze specjalnego polimeru, który zazwyczaj jest przezroczysty. Dzięki temu nie jest on w żadnym stopniu widoczny. Przeznaczony jest on dla osób, którym szczególnie zależy na tym, aby nikt nie zauważył tego, że nosimy aparat ortodontyczny, może to być wręcz wymagane w różnego rodzaju korporacjach. Niestety koszt tego aparatu dwukrotnie przekracza koszt konstrukcji standardowych, bo jego cena oscyluje w granicach czterech tysięcy złotych za jeden łuk. Ceny jednak mogą się wahać i to znacząco. Przyjmując jednak te wartości, sam koszt aparatu to już osiem tysięcy złotych, które musimy mieć na sam start leczenia.

Reasumując, do wyboru mamy dwa typy aparatu. Różnią się one przede wszystkim materiałem, z którego powstały, a tym samym wyglądem. Wybierając aparat warto się jednak skonsultować z lekarzem, który pomoże nam w jego wyborze. Jeśli jeszcze nie znaleźliśmy specjalisty, warto po prostu wpisać w wyszukiwarkę frazę z nazwą miejscowości, jak na przykład dentysta Gliwice.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>