W poszukiwaniu salonu idealnego

Posted on 21 października 2015

Wybór dobrego salonu kosmetycznego, który będziemy odwiedzali regularnie i z przyjemnością jest procesem długofalowym. Miasta obfitują w miejsca oferujące usługi kosmetyczne. Nierzadko powodem, dla którego klientki odwiedzają dany gabinet jest konkretna kosmetyczka. Kraków przykładowo liczy co najmniej 700 miejsc oferujących zabiegi dla zdrowia i urody – wybór wśród tak szerokiej oferty może stanowić trudność, szczególnie dla osoby, która nie wie, na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu. Poniżej kilka często pomijanych kryteriów, na które warto zwrócić uwagę szukając miejsca, gdzie zadbamy o swoją urodę.

Lokalizacja
Choć kwestia ta może wydawać się banalna, warto postarać się, aby wybrany salon kosmetyczny znalazł się w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. Zmęczenie pracą i długotrwały dojazd nie będą sprzyjały odprężeniu w czasie zabiegu, dodatkowo także wydłużą czas trwania całości operacji. Warto na lokalnych grupach dyskusyjnych i forach internetowych poszukiwać opinii o salonach znajdujących się na obszarze osiedla lub dzielnicy. Przyjemność z nawet najbardziej profesjonalnie wykonanego zabiegu zostanie skutecznie odebrana koniecznością stania w korkach i szukaniem miejsca parkingowego.

Wystrój salonu
Jest to punkt na który zwrócą uwagę przede wszystkim estetki, jednak nie ma wątpliwości, że przyjemniej odwiedzać salon kosmetyczny, który dba także o wizualne doznania klientów. Wygodnie zaprojektowana poczekalnia, przytłumione światła, subtelne ozdoby bądź rośliny – to wszystko sprawia, że chętniej wrócimy do takiego miejsca, czując się w nim po prostu spokojnie i bezpiecznie, niż do poprawnie aczkolwiek nieco zbyt surowo urządzonego atelier.

Nastawienie pracowników
Nawet legitymująca się wieloma ukończonymi kursami i szkołami kosmetyczka Kraków – nie będzie polecana przez klientki, jeżeli kontakt z nią nie będzie najzwyczajniej przyjazny. Umiejętność kontaktu opartego nie tylko na wykształceniu, ale na zainteresowaniu i zrozumieniu oczekiwań i problemów klientki jest czynnikiem szczególnie ważnym w przypadku wymagającej delikatności i taktu pracy w gabinecie kosmetycznym.

Jakość używanych preparatów
Podczas pierwszej wizyty w salonie należy koniecznie zwrócić uwagę na używane podczas zabiegów preparaty. Oczywiście, nie każda z nas musi interesować się profesjonalnymi markami i składami chemicznymi – podstawą jest zorientowanie się w datach ważności. Stosowanie przeterminowanych produktów jest niedopuszczalne i zwyczajnie ryzykowne, powodując utratę zaufania klientek.

Zastosowanie się do powyższych porad pozwoli uniknąć rozczarowania i niezadowolenia, a także pomoże w znalezieniu ulubionego gabinetu kosmetycznego, do którego będziemy często i z przyjemnością wracać.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>